محل تبلیغات شما

کلوپ پیروز نبرد بزرگ هفته؛

لیورپول 2 - 1 تاتنهام؛ بازگشت مرسی سایدی در آنفیلد

لیورپول موفق شد در آنفیلد با نتیجه 1-2 تاتنهام را مغلوب کرده و فاصله شش امتیازی خود با سیتی را حفظ کند.

روند پیروزی های متوالی شاگردان یورگن کلوپ هفته گذشته و در دیدار این تیم در اولدترافورد برابر منچستریونایتد به پایان رسیده و آنها با گل دقایق پایانی آدام لالانا مقابل شیاطین سرخ از شکست گریختند، اما آنها امروز علیرغم دریافت گل در ثانیه های ابتدایی، به بازی بازگشت و در نهایت 1-2 تاتنهام را مغلوب کرد.

دو تیم بازی را هجومی آغاز کردند و این تاتنهام بود در همان دقیقه اول بازی به گل رسید. روی یک حرکت خوب از سیسوکو بود که ابتدا سون هئونگ مین صاحب موقعیت شد اما ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد؛ ولی توپ برگشتی به هری کین رسید و او هم با ضربه سر، کار را تمام کرد.

بعد از این گل لیورپولی ها ابتکار عمل را در دست گرفتند اما دفاع فشرده بازیکنان تاتنهام، مانع از ایجاد موقعیت روی دروازه این تیم می شد. حملات قرمزها ادامه داشت و در مقابل بازیکنان میهمان هم در تلاش بودند تا روی ضدحملات به گل دوم برسند.

در دقیقه 27 چیزی نمانده بود که لیورپول به گل تساوی برسد اما دو واکنش عالی از گازانیگا، دروازه تاتنهام را نجات داد. دروازه بان آرژانتینی تاتنهام ابتدا شوت دیدنی صلاح را دفع کرد و سپس مقابل شوت فیرمینو ایستاد تا دروازه تیمش بسته بماند.

دو دقیقه بعد، لیورپول بار دیگر تا آستانه باز کردن دروازه حریف پیش رفت اما ضربه سر ویرژیل فن دایک که روی ارسال الکساندر آرنولد زده شد را بار دیگر گازانیگا از بالای دروازه به بیرون فرستاد.

در دقیقه 30 بار دیگر لیورپولی ها صاحب موقعیت شدند اما شوت محکم و خطرناک الکساندر آرنولد را گازانیگا به بیرون فرستاد. فشار حملات لیورپول در دقیقه 31 به یک موقعیت خوب دیگر منجر شد ولی این بار ضربه سر سادیو مانه از کنار دروازه به بیرون رفت. 

بعد از این دقایق طوفانی، از فشار حملات میزبان کاسته شد اما باز هم آنها بودند که توپ و میدان را در اختیار داشتند ولی در نهایت در این نیمه توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و نیمه اول با برتری 1-0 تاتنهام به پایان رسید.

نیمه دوم هم با حملات لیورپول آغاز شد و در دقیقه 48، این تیم صاحب یک موقعیت خوب شد اما ضربه سر فیرمینو دقیقا به جایی رفت که گازانیگا حضور داشت. یک دقیقه بعد، روی ضربه بلند گازانیگا، سون در سمت دیگر زمین صاحب موقعیت شد اما در حالی که آلیسون را هم پشت سر گذاشت، ضربه اش به تیر افقی دروازه برخورد کرد.

در ادامه لیورپولی ها بر شدت حملات شان افزودند و سرانجام در دقیقه 52 به گل تساوی رسیدند. پاس عالی فابینیو به محوطه جریمه تاتنهام، با تعلل مدافعان این تیم به جوردن هندرسون رسید و ضربه چکشی او بالاخره گازنیگا را  مغلوب کرد.

بعد از این گل بازی متعادل تر شد و بازیکنان تاتنهام هم تا اندازه ای پیش کشیدند اما هرچه به دقایقی پایانی نزدیک تر می شدیم، بار دیگر این قرمزها بودند که بر بازی مسلط می شدند و این برتری سرانجام در دقیقه 75 به یک ضربه پنالتی منجر شد. تعلل سرژ اوریه در دفع توپ باعث شد تا مانه خود را به توپ برساند و مدافع تاتنهام هم با بی احتیاطی روی او مرتکب پنالتی شد.

محمد صلاح پشت ضربه قرار گرفت و با یک ضربه پای چپ بی نقص، گازانیگا را که ترجیح داده بود وسط دروازه بی حرکت بماند، مغلوب کرد.

تاتنهامی ها که همه چیز را از دست رفته می دیدند، در دقایق پایانی پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که در دقیقه 89، دنی رز گل تساوی را به ثمر برساند اما ضربه محکم او بعد از یک حرکت عرضی، از بالای دروازه به بیرون رفت.

تلاش شاگردان پوچتینو در نهایت ثمری نداشت و بازی با برتری 2-1 لیورپول به پایان رسید.

کلوپ: پیروز شدیم و لایق پیروزی بودیم

یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی لیورپول معتقد است تیمش مقابل تاتنهام لایق پیروزی بوده است.

لیورپول در شرایطی که در ثانیه های ابتدایی دروازه خود را توسط هری کین باز شده دید، در نهایت موفق به جبران نتیجه و برتری 1-2 مقابل تاتنهام شد. یورگن کلوپ ضمن تمجید از عملکرد حریف، مدعی شد عملکرد لیورپول خوب بوده و این نتیجه حاصل عملکرد آنها بوده است.

یورگن کلوپ گفت: "ما پیروز شدیم و به نظرم لیاقت این نتیجه را داشتیم. من از نحوه واکنش تیم خود به دریافت گل راضی هستم و چنین انتظاری هم داشتم. دریافت گل در دقایق ابتدایی اتفاق خوبی نیست، اما می تواند خیلی از مسائل را روشن سازد. ما انتظار داشتیم تاتنهام بازی جمع و جوری ارائه داده و به شدت ما را پرس کند.

بازی فوق العاده ای بود، این یک بازی برابر تیمی واقعا قدرتمند و سازمان یافته بود و هر توپی که ما از دست می دادیم، خیلی سریع تبدیل به یک موقعیت خطرناک روی دروازه خودمان می شد. من در بین دونیمه به بازیکنانم گفتم تنها مشکل در این بازی نتیجه بوده و باقی موارد خوب بوده است. ما سعی کردیم خودمان را با شرایط بازی وفق دهیم و تاتنهام چند بار برای ما تله گذاری کرد.

در صحنه ای که تاتنهام توپ را به دیرک ما زد، آلیسون اگرچه توپ را لمس نکرد اما با تحت فشار گذاشتن حریف، عملکرد فوق العاده ای داشت و دروازه بان تاتنهام نیز واکنش های بسیار خوبی نشان داد.

معمولا نتیجه ای که در بازی حاصل می شود، حاصل عملکرد شماست. نمایش لیورپول واقعا خوب بود و من از بازی تیمم رضایت کامل داشتم. عقب افتادن از تاتنهام که متخصص ضدحمله زدن است، کار دشواری بود. من به گل اول لیورپول علاقه زیادی دارم و گل دوم نیز روی یک ضدحمله فوق العاده به ثمر رسید. 

مصدومیت محمد صلاح؟ چندان جدی نیست و دوباره از ناحیه مچ پا رخ داده است. هر چه بیشتر از زمان بازی گذشت، صلاح بیشتر احساس درد داشت اما مصدومیت وی جدی نیست."

احساس دوگانه پوچتینو در مورد پنالتی لیورپول

مائوریسیو پوچتینو، سرمربی تاتنهام، پس از شکست 2-1 تیمش مقابل لیورپول، تصمیم آنتونی تیلور، داور بازی، برای اعلام ضربه پنالتی به سود حریف را زیر سوال برد.

در این دیدار ابتدا این شاگردان پوچتینو بودند که با گل دقیقه یک هری کین پیش افتادند اما علی رغم نمایش درخشان پائولو گازانیا، دروازه بان تاتنهام، لیورپولی ها در نیمه دوم دو بار توسط جوردن هندرسون و محمد صلاح (پنالتی)، به گل رسیدند و در نهایت توانستند به سه امتیاز این دیدار حساس برسند.

پنالتی لیورپول روی خطای سرژ اوریه روی سادیو مانه گرفته شد اما پوچتینو معتقد است که داور در این صحنه خیلی راحت تصمیم گرفت.

او به خبرنگاران گفت:" این صحنه ای است که من نیازی ندارم در مورد آن شکایت کنم. باید تصمیم داور و VAR را بپذیرم.

از نظر تکنیکی شاید پنالتی بود زیرا تماس وجود داشت اما صادقانه بگویم توپ در حال بیرون رفتن بود. خیلی تماس مختصری بود. حرکت اوریه در فوتبال دائما رخ می دهد. فکر می کنم او ناراضی است. او امروز خوشحال نیست و هیچ بازیکن دیگری هم خوشحال نیست.

به طور معمول احساس می کنید که به خاطر پنالتی مقصر هستید اما اینطور نیست. من چیزی ندارم که در مورد او و تیم بگویم. من پشت تیم هستم و از آنها حمایت می کنم.

ما 29 بازیکن داریم. بعد از پنج سال و نیم در تاتنهام، فکر می کنم اکنون لحظه ای است که همه با هم باشیم و حمایت مان را نشان بدهیم."

از دیزی کله پاچه با علی پروین

مصاحبه مربیان میلان اینتر قبل از دربی دلامادونینا

چهار نامزد جایگزینی زیدان در رئال مادرید

تاتنهام ,دروازه ,گل ,لیورپول ,بازی ,ضربه ,در دقیقه ,به گل ,شد اما ,بعد از ,در نهایت

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

aircagresetes روستای خضرلو بُغضِ غَریبْ مشاوره و آموزش درزمینه سیستمهای مدیریت EFQM , ISO Brian's receptions مـهـدی نـهـالـپـروری مدرسه چگونه مکانیست ؟؟؟ خرید ساعت مچی کاسیو جدید jiciricheap دلاوران ایران زمین